Projektowanie wnętrz Katowice

Od 2016 roku moja pracownia zajmuje się projektowaniem wnętrz w Katowicach oraz na Śląsku. Posiadam zaprzyjaźnione ekipy budowlane, wykonawców mebli na zamówienie, stolarzy, szklarzy i innych. Moja pracownia realizuje również projekty wnętrz „pod klucz”.

Wykonuję :

 • projekty wnętrz mieszkalnych a w szczególności:
  • projekty wnętrz domów
  • projekty kuchni
  • projekty łazienek
  • projekty pokoi dziecięcych
 • projekty wnętrz użyteczności publicznej:
  • projekty gabinetów dentystycznych, kosmetycznych, fryzjerskich i innych
  • pomieszczenia biurowe
  • puby i restauracje,
  • i wiele innych.

Co wyróżnia moją ofertę projektowania wnętrz w Katowicach?

Kocham to, co robię, dlatego unikam półśrodków. Jeśli projektuję, to do zupełnego zadowolenia klienta i spełnienia oryginalnej wizji. Jeśli polecam, to solidne firmy. Jeśli wybieram podłogi, drzwi, elementy wystroju – te najwyższej jakości. W budynkach spędzamy znakomitą większość życia, a przedmioty, którymi się otaczamy, w dużym stopniu wpływają na nasze samopoczucie. Oto „kilka słów” o tym, w jaki sposób podchodzę do kreowania pięknych przestrzeni:

Czym jest dla mnie projektowanie?

Od wielu lat tworzę projekty wnętrz. Planuję układ funkcjonalny, dobieram umeblowanie i akcesoria, poszukuję kolorystyki, dopracowuję detale. Tak naprawdę wszystkim tym elementom klimatu dodaje światło – dlatego też przywiązuję do niego dużą wagę. We wnętrzu staram się jak najlepiej wykorzystać światło naturalne i uzupełnić je sztucznym w miarę możliwości i potrzeb. Tworząc projekty gabinetów lekarskich, stomatologicznych, kosmetycznych, fryzjerskich, dobieram również oświetlenie do profesjonalnych zastosowań. Zgłębiam tajniki światła, dzięki czemu mogę przy jego pomocy optycznie powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, a także dodać mu więcej energii lub tajemniczości…
Przy projektowaniu wnętrz dużą uwagę zwracam również na ich funkcjonalność. To aspekt, który bardzo dokładnie omawiam z klientem – chcę stworzyć wnętrze wprost „skrojone” do jego potrzeb. Przerwa między płytą indukcyjną a zlewem ma wynosić dokładnie tyle, a piekarnik powinien być na wysokości bioder? Zapisuję życzenia, a następnie tworzę kilka wersji układu funkcjonalnego, do zupełnej satysfakcji osoby, która będzie go użytkować. Jeśli chodzi o podstawę wyposażenia, nie staram się podążać za najnowszymi trendami. Jeżdżę na targi i konferencje związane ze światem projektowania wnętrz i wiem, że te zmieniają się co roku. Stawiam na materiały szlachetne, wysokiej jakości, uniwersalne i eleganckie. Dobieram do nich dodatki, które będą świadczyć o dobrym guście korzystającego z pomieszczenia. Korzystam z rzeczy „na czasie”, jednak nie opieram na nich całego projektu czy aranżacji – znacznie ciekawiej wygląda wnętrze urządzone wedle oryginalnych upodobań właściciela. Bazę projektu zmieniamy raz na kilka, kilkanaście lat. Dodatki zazwyczaj co dwa sezony.

Różnorodność w świecie projektów

Dzięki długoletniemu, wypełnionemu pasją doświadczeniu w projektowaniu wnętrz, mogłam stworzyć ofertę dostosowaną do potrzeb klientów prywatnych i biznesowych, obejmującą pracę od pierwszej kreski po wykończenie pod klucz. Projektuję zarówno pojedyncze pomieszczenia, jak i całe inwestycje; kuchnie, łazienki, sypialnie, jak i pokoje reprezentacyjne w firmach; mieszkania i sklepy. Tworzę plany od rozmieszczenia instalacji po najdrobniejsze, nadające charakteru dodatki – w usłudze kompleksowej z dołączoną listą sklepów, w których można je znaleźć i z aktualnymi cenami. Co więcej, pomagam na każdym etapie realizacji projektu. Wskazuję firmy stolarskie, szklarskie, tapicerskie, polecam sprawdzone ekipy remontowo-budowlane, a także osobiście udaję się na zakupy elementów wykończenia wnętrza. Staram się być dobrym duchem projektu. Pilnuję, by podwykonawcy stosowali się do jego założeń, a pomieszczenia oddaję do użytku, gdy uznam, że spełniają wszystkie wymagania klienta. Na każdym etapie prac pamiętam, do czego ma służyć wnętrze – inne będą wymagania wobec projektu ekskluzywnej restauracji, inne jeśli chodzi o salon piękności.

 Projektowanie krok po kroku

Projekt wnętrza to nie jest prosty rysunek. By móc postawić pierwszą kreskę, muszę dokładnie poznać potrzeby klienta. Pytam o gusta, upodobania, hobby, o to, jak i w jaki sposób najchętniej spędza czas w danym pomieszczeniu, czego oczekuje po projekcie. Po zebraniu szczegółowego wywiadu dokonuję pomiarów stanu początkowego: mierzę, spisuję, tworzę dokumentację. To pierwszy krok do zapisania nowej karty pokoju. Najpierw projektuję układ funkcjonalny. Solidny fundament, który sprawia, że pomieszczenie jest przede wszystkim użyteczne – może efektywnie służyć firmie, a w domu, siłą rzeczy, często się w nim przebywa. Po uzgodnieniu szczegółów z klientem, przychodzi czas na projekt koncepcyjny-przestrzenny, czyli dobór elementów wyposażenia, mebli, wreszcie kolorów, faktur i, co istotne, oświetlenia. To ulubiony etap dla przyszłych użytkowników pokoju. Wreszcie można nadać mu osobistego charakteru! Gdy wizualizacja jest już gotowa, opracowuję profesjonalne wytyczne dla wykonawców budowlanych: rysunki techniczne dla ekip wykonujących instalacje czy meble. Pilnuję wykonania projektu do ostatniego elementu, klientom oddając perfekcyjne, dopracowane do przysłowiowej „wisienki na torcie” pomieszczenia.

Projektowanie wnętrz Katowice

Z każdą nową aranżacją wchodzimy w kolejny etap życia, dlatego tak ważne jest, by projekty wnętrz dobrane były do aktualnych preferencji, współistniały z użytkownikiem. Jeśli chodzi o design elementów wyposażenia wnętrz, Katowice i inne śląskie miasta prezentują bogatą ofertę. Meble na wymiar do każdego pokoju, wysokiej jakości podłogi drewniane (również w nietypowych kolorach, przykładowo w eleganckiej bieli), futurystyczne wzory na ścianę, nowoczesne instalacje… Umieszczam je we wnętrzu w taki sposób, by nie przytłaczały, a stanowiły o charakterze pomieszczenia. By pasowały do nich różnorodne dodatki, gdy tylko właściciel poczuje ochotę na zmianę.
Tworząc aranżację wnętrz, namawiam na meble i akcesoria unikalne, o długiej żywotności. Od dawna w modzie są przestrzenie surowe i te utrzymane w stylu skandynawskim – cechuje je prostota, minimalizm, ale i solidna jakość elementów wystroju. Stąd podejrzewać można, że powodzeniem będą cieszyć się dłużej niż tylko przez kilka sezonów. Przy aranżacji, jak i projektowaniu wnętrz od podstaw, stawiam na wysoką wartość – zarówno części składowych pomieszczenia, jak i mojej pracy: skrupulatnej, drobiazgowej, kompleksowej, a przede wszystkim z wizją. Duże znaczenie ma dla mnie wymiana informacji z klientem. Czy to projekt pokoju dla przedszkolaka, czy dla emeryta, staram się uzyskać jak najwięcej istotnych dla stworzenia wymarzonych czterech ścian informacji. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Projekty powinny nawiązywać do liczących się dla konkretnej osoby detali.

Zalety projektowania na Śląsku

Równolegle z wykonywaniem kolejnych projektów, na bieżąco poznaję najnowsze światowe trendy w projektowaniu. Jeżdżę na targi, szkolenia, konferencje, jestem stałym uczestnikiem Salone del Mobile w Mediolanie. W pracy najbardziej służy mi jednak industrialny klimat stolicy Śląska. Projektowanie wnętrz w Katowicach i miastach sąsiednich wiąże się z wieloma zaletami: dostępnością najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie architektury wnętrz i aranżacji, możliwością współpracy z interesującymi projektantami, twórcami i firmami wykonawczymi, a przede wszystkim tak dużą ilością różnorodnej przestrzeni do zagospodarowania.
Projektowanie wnętrz w Katowicach nauczyło mnie trudnej sztuki: współpracy z klientem w taki sposób, by efekt końcowy odpowiadał wszystkim możliwym do spełnienia wyobrażeniom przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności i charakterystycznej idei. Harmonia powyższych komponentów decyduje o tym, jak często pomieszczenie będzie wypełniać się życiem.