Zamiast bałaganu – kojący ład. W miejsce nadmiaru bibelotów – przestrzeń, pozwalająca odetchnąć po wyczerpującym dniu. Niezbyt drogie meble z sieciówek zastąpione dopasowanymi, gustownymi meblami na wymiar. A wszystko w duchu ekologii i bliskości z naturą. W luksusowych, minimalistycznych wnętrzach materiały współgrają ze sobą i dopełniają się, tworząc wizualnie przyjazne pomieszczenia. Marzysz, by Twoje mieszkanie w Gliwicach albo Katowicach zyskało nowe oblicze? Zobacz, jak sprawić, aby tak się stało!

Mniej przedmiotów, więcej oddechu: harmonia wnętrz

Po raz kolejny potykasz się o rozstawione wszędzie buty. Znów szukasz książki, która przecież jeszcze niedawno była na stole. Zastanawiasz się, w której szufladzie w kuchni schowałaś ten nowy zestaw foremek… Znasz to? Zapewne już wielokrotnie irytowały Cię takie sytuacje. Jeżeli masz dość ciągłego poszukiwania, przekopywania, omijania – postaw na minimalizm! Pierwszy krok to na pewno pozbycie się części rzeczy. Tutaj masz kilka możliwości:

  • popytanie znajomych i podzielenie się z nimi wybranymi przedmiotami,
  • wystawienie zbędnych akcesoriów na grupach sprzedażowych,
  • oddanie ubrań czy wyposażenia na rzecz fundacji lub innej instytucji.

Kolejna kwestia to aranżacja. Często już sam układ mebli, a wcześniej nieprzemyślany ich zakup może prowadzić do problemów z utrzymaniem należytego ładu. Dlatego w kreowaniu nowoczesnego, minimalistycznego mieszkania warto skorzystać z wiedzy doświadczonego, znającego bieżące trendy architekta wnętrz. Dzięki pomocy takiej osoby masz szansę w końcu zyskać spójną, harmonijną przestrzeń w swoim własnym domu! Projektant pomoże Ci dobrać wszelkie materiały wykończeniowe, meble i dodatki. W ten sposób zakosztujesz luksusu, kupując mniej, ale za to świetnej jakości elementów wyposażenia.

Bycie eko a aranżacja mieszkania

W ostatnich latach niemal wszędzie poruszana jest kwestia ekologii. Tyle mówi się o tym, że ludzkość produkuje tony śmieci. Ci, którym los planety nie jest obojętny, apelują, by ograniczyć stosowanie plastikowych opakowań. Konsumpcjonizm nie jest postrzegany jako dobre podejście. Do tego ludzie coraz bardziej tęsknią do natury, mając dość wszechobecnej sztuczności… Przejawia się to m.in. w aranżacjach wnętrz. Nowoczesny wystrój Twojego domu na Śląsku może nawiązywać do naturalnych rozwiązań. Nie brakuje tutaj:

  • prawdziwego drewna w postaci frontów mebli, ściennych ozdób czy nawet umywalki w łazience,
  • korkowych podłóg i okładzin,
  • kamienia o różnej fakturze/różnego koloru,
  • dodatków wykonanych z bambusa,
  • wysokiej jakości tekstyliów z bawełny i lnu.

Mieszkasz w centrum Katowic albo Gliwic? Brakuje Ci bliskości lasu lub łąk? Dobry projekt wnętrza, zrealizowany z pomocą profesjonalisty, pomoże Ci każdego dnia obcować z rozwiązaniami wprost z natury. Drewno na ścianie to dla Ciebie za mało? Postaw zatem na modne obecnie dekoracje typu „las w słoiku” i otaczaj się żywymi roślinami w swym domu!

Luksus bez przepychu? To możliwe!

Bywa, że ekskluzywne wnętrza kojarzone są z bogactwem zdobień, a także złotymi elementami i ciemnymi barwami. Tymczasem luksus niekoniecznie musi być związany z trendem glamour. Tak naprawdę każdy człowiek może sam zdefiniować, co dla niego oznacza pojęcie „luksusowe mieszkanie”. Często okazuje się, że to po prostu kwestia doboru wyposażenia i samego wykończenia aranżacji będącego swego rodzaju wisienką na torcie.

Jeżeli zatem marzysz o luksusowym domu, rozważnie wybieraj to, co ma się w nim znaleźć. Zazwyczaj opłaca się zainwestować w solidne, eleganckie meble na wymiar. Ich koszt będzie zapewne wyższy niż w przypadku umeblowania, kupowanego w popularnych salonach. Jednak na dłuższą metę ma to swoje korzyści. Wyposażenie takie posłuży na dłużej i przez lata będzie cieszyło oczy swym gustownym wyglądem.

Nie powinno się też przesadzać z ilością dekoracji i zdobień. Współcześnie wiele minimalistycznych wnętrz można uznać za luksusowe, bo właśnie liczy się tu jakość wyposażenia, a nie mnogość elementów. Starannie dobierz więc dodatki. Pomyśl, gdzie je rozmieścić, aby nie przytłoczyły pomieszczenia.

Choć „luksusowy minimalizm” może dla niektórych brzmieć dziwnie, współczesne wnętrza kreuje się właśnie w taki sposób. Dla tych, którzy wolą doświadczać niż gromadzić, jest to idealne rozwiązanie. Jeśli i Ty chcesz pójść w tym kierunku, lecz potrzebujesz pomocy na etapie projektu wnętrza – zapraszamy do kontaktu! Dojedziemy do Ciebie na terenie Katowic, Gliwic i innych miast Śląska. Do zobaczenia!