Uważam, że aranżacja wnętrz to prawdziwa sztuka doboru struktur i barw. Wiąże się ono również z umiejętnością głębokiego rozumienia przestrzeni oraz osób ją zamieszkujących. Tworząc projekty, staram się połączyć wszystkie powyższe czynniki, by uzyskany końcowy efekt był funkcjonalny i estetyczny na lata – nawet pomimo zmieniających się potrzeb mieszkańców oraz przemijających trendów.

Profesjonalne aranżacje – funkcjonalność przede wszystkim

Przygotowując każde z pomieszczeń, zwracam uwagę na jego przeznaczenie – np. projekt pokoju dziecięcego będzie dostosowany do charakteru i zainteresowań dorastającej pociechy, a wystrój salonu odda z powodzeniem preferencje gospodarzy. Inaczej bowiem wyglądają wnętrza zaprojektowane dla osób, które uwielbiają przyjmować gości i potrzebują dla nich niezbędnej przestrzeni, a inaczej dla samotników, którzy własne mieszkanie traktują bardziej jak „zamkniętą twierdzę” – niedostępną dla ludzi z zewnątrz. Dlatego też niezwykle ważną kwestią jest indywidualne podejście projektanta do każdego z klientów.

O czym warto pomyśleć przed zleceniem aranżacji wnętrz?

Podczas wstępnych rozmów, gdy klaruje się dopiero obraz świeżo powstającego projektu, oczekujemy przede wszystkim informacji na temat potrzeb klientów i ich preferencji estetycznych. We współpracy uwzględnimy nie tylko Państwa ogólne oczekiwania, dotyczące np. tego, w którym miejscu umieścić stół lub ile osób ma on „mieścić”, ale również pozornie mało znaczące detale, jak np. szczegółowy plan oświetlenia czy stylistyka drobnych dodatków i funkcjonalności. Warto przed pierwszą rozmową z projektantem wynotować te rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie swojego wymarzonego mieszkania lub domu. Zdecydowanie ułatwi to przyszłą współpracę.

Jak znaleźć w Katowicach fachowców, którzy poprawnie realizują wyrafinowane projekty?

Część osób, oglądając w Internecie piękne projekty mieszkań, zastanawia się, czy ich wdrożenie jest łatwe dla przeciętnej ekipy budowlanej. Czasem pojawiają się wątpliwości, że po zamówieniu projektu wraz z wizualizacjami ciężko będzie znaleźć fachowców, którzy podejmą się jego wykonania. Zalecamy w związku z tym zamówienie projektu aranżacji w wariancie premium. Zawiera on rysunki dla wykonawców, które rozwieją wszelkie wątpliwości i ułatwią wykończenie wnętrza w sposób identyczny, jak w projekcie. Dotyczy to również takich elementów, jak np. podwieszany sufit, meble na wymiar, instalacja elektryczna wraz z oświetleniem oraz dodatkowe akcesoria. Dysponując precyzyjną instrukcją, niemal każda profesjonalna ekipa ze Śląska poradzi sobie z realizacją projektu.