Uważam, że aranżacja wnętrz to prawdziwa sztuka doboru struktur i barw. Wiąże się ono również z umiejętnością głębokiego rozumienia przestrzeni oraz osób ją zamieszkujących. Tworząc projekty, staram się połączyć wszystkie powyższe czynniki, by uzyskany końcowy efekt był funkcjonalny i estetyczny na lata – nawet pomimo zmieniających się potrzeb mieszkańców oraz przemijających trendów. Zagadnienie to jest niezmiernie ważne zwłaszcza na Śląsku, na którym, pomimo wielu zachodzących pozytywnych zmian, nadal dominuje krajobraz przemysłowy. Dlatego tak wiele osób z Katowic czy Gliwic marzy o oderwaniu się od otaczającej ich rzeczywistości i stworzeniu własnego miejsca na Ziemi, w którym panować będzie wyjątkowy, niepowtarzalny styl, przepiękna kolorystyka oraz wspaniała atmosfera.

Profesjonalna aranżacja wnętrz Katowice, Gliwice – funkcjonalność przede wszystkim

Przygotowując każde z pomieszczeń, zwracam uwagę na jego przeznaczenie – np. projekt pokoju dziecięcego będzie dostosowany do charakteru i zainteresowań dorastającej pociechy, a wystrój salonu odda z powodzeniem preferencje gospodarzy. Inaczej bowiem wyglądają wnętrza zaprojektowane dla osób, które uwielbiają przyjmować gości nie tylko z pobliskich Katowic czy Gliwic i potrzebują dla nich niezbędnej przestrzeni, a inaczej dla samotników, którzy własne mieszkanie traktują bardziej jak „zamkniętą twierdzę” – niedostępną dla ludzi z zewnątrz. Dlatego też niezwykle ważną kwestią jest indywidualne podejście projektanta do każdego z klientów Śląska.

Aranżacja wnętrz – o czym warto pomyśleć przed zleceniem?

Podczas wstępnych rozmów, gdy klaruje się dopiero obraz świeżo powstającego projektu, oczekujemy przede wszystkim informacji na temat potrzeb klientów i ich preferencji estetycznych. We współpracy uwzględnimy nie tylko Państwa ogólne oczekiwania, dotyczące np. tego, w którym miejscu umieścić stół lub ile osób ma on „mieścić”, ale również pozornie mało znaczące detale, jak np. szczegółowy plan oświetlenia czy stylistyka drobnych dodatków i funkcjonalności. Warto przed pierwszą rozmową z projektantem wynotować te rzeczy, bez których nie wyobrażamy sobie swojego wymarzonego mieszkania lub domu. Zdecydowanie ułatwi to przyszłą współpracę.

Jak znaleźć na Śląsku fachowców, którzy poprawnie realizują wyrafinowane projekty?

Część osób, oglądając w Internecie piękne projekty mieszkań, zastanawia się, czy ich wdrożenie jest łatwe dla przeciętnej ekipy budowlanej. Czasem pojawiają się wątpliwości, że po zamówieniu projektu wraz z wizualizacjami ciężko będzie znaleźć fachowców, którzy podejmą się jego wykonania. Zalecamy w związku z tym zamówienie projektu aranżacji w wariancie premium. Zawiera on rysunki dla wykonawców, które rozwieją wszelkie wątpliwości i ułatwią wykończenie wnętrza w sposób identyczny, jak w projekcie. Dotyczy to również takich elementów, jak np. podwieszany sufit, meble na wymiar, instalacja elektryczna wraz z oświetleniem oraz dodatkowe akcesoria. Dysponując precyzyjną instrukcją, niemal każda profesjonalna ekipa z Katowic czy Gliwic poradzi sobie z realizacją projektu.