Klasyka w nowoczesnym wydaniu – to właśnie kwintesencja stylu modern classic. Czy pomieszczenia urządzone w ten sposób powinny być zimne i surowe? Zdecydowanie nie! Choć współczesne trendy kojarzą się często z chłodnym minimalizmem, dzięki wykorzystaniu tradycyjnych akcentów i wyraźnym nawiązaniom do bogatego wystroju wnętrz klasycznych dworków, aranżacje w stylu modern classic są przytulne, ciepłe, a zarazem eleganckie. Dowiedz się, co sprawia, że panuje w nich domowa atmosfera!

Styl klasyczny to nie minimalizm!

Unowocześniony styl klasyczny zdecydowanie nie może być utożsamiany z minimalizmem, choć da się w nim dostrzec jego wpływy. Objawiają się one przede wszystkim poprzez unikanie przesady i nadmiernych ozdób – co nie oznacza jednak, że wnętrza w stylu modern classic są surowe – wręcz przeciwnie. Jeśli urządzi się je ze smakiem i wyczuciem, dbając o spójność aranżacji, można uzyskać niezwykły efekt łączący w sobie lekkość nowoczesności z ponadczasowym klasycznym luksusem. Jako doświadczony projektant wnętrz pomagam klientom w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gliwicach i Zabrzu tworzyć właśnie takie aranżacje – eleganckie, wyważone, ale pełne domowego ciepła.

Antyki i szlachetne materiały

Aby perfekcyjnie urządzone wnętrze w stylu modern classic sprawiało wrażenie ciepłego, musi zostać wypełnione odpowiednimi meblami. Warto stawiać na elementy wyposażenia:

  • wykonane z naturalnych materiałów – np. szlachetnych gatunków drewna o dobrze widocznych słojach;
  • o klasycznych formach lub będące antykami – nie powinny one jednak dominować, a być jedynie wyrazistym akcentem na tle bardziej nowoczesnych kształtów;
  • tapicerowane (np. sofy, fotele, krzesła) – obite miękkimi materiałami: aksamitem, welurem.

Drewniane meble mogą być uzupełnione szkłem lub metalem, by zyskały nieco bardziej nowoczesny design. Antyki (meble, lampy i dodatki) doskonale podkreślają „klasyczność” stylu, budują domową atmosferę, są silnym nawiązaniem do tradycji i historii – warto jednak wybierać elementy pozbawione zbyt wielu ozdób.

Dodatki do klasycznych wnętrz

Za klimat panujący w pomieszczeniu w dużej mierze odpowiadają dodatki – drobne akcesoria, które mogą pełnić funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną, wpływać na funkcjonalność wnętrza, ale również jego charakter. W pomieszczeniach urządzonych w stylu modern classic przytulny nastrój można stworzyć, uzupełniając aranżację o:

  • świece i stylowe lampy – ciepłe i dyskretne oświetlenie, kinkiety i lampki stołowe z klasycznymi, materiałowymi abażurami;
  • lustra – najlepiej w dekoracyjnych ramach;
  • rośliny – zarówno doniczkowe, jak i kwiaty cięte w wazonach;
  • tekstylia – miękkie poduszki i zasłony wykonane z aksamitu lub weluru, gobelinowe, ozdobione wyrazistymi deseniami;
  • dekoracje – np. sztukateria na ścianach, grafiki i obrazy, zdjęcia w ramkach, wazony, ozdobne patery z owocami.

Pamiętaj jednak, że styl modern classic to prostota i porządek – zbyt wiele dodatków może stworzyć wrażenie chaosu.

wystroj

Klasyczne wnętrza na każdą kieszeń

Urządzenie przytulnego wnętrza w stylu modern classic nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. Wystarczy dobrze dobrać kolor ścian – postawić na barwy ziemi uzupełnione akcentami w intensywnych odcieniach (butelkową zieleń, czerwień, burgund, czerń, granat) lub wybrać pastele – a także wykorzystać stare, odnowione meble, oraz klasyczne dekoracje, np. pamiątki rodzinne. Wyposażenie nie musi być drogie i ekskluzywne, za to bez wątpienia powinno zostać dobrane bardzo starannie, by tworzyło harmonijny, spójny efekt – klasyka i nowoczesność powinny się przenikać, a nie kontrastować ze sobą.

Poproś o pomoc projektanta wnętrz

Urządzenie przytulnego wnętrza w stylu modern classic, które będzie łączyło w sobie prostotę z ciepłem i nutą minimalizmu pozbawionego surowości – to prawdziwe wyzwanie. Jeśli zależy Ci na perfekcyjnej aranżacji, skorzystaj z pomocy specjalisty! Na mojej stronie internetowej znajdziesz pełną ofertę usług związanych z projektowaniem wnętrz oraz galerię najciekawszych realizacji. Wcześniej pracowałam głównie na Śląsku – w Chorzowie, Tarnowskich Górach, Sosnowcu i Czeladzi, obecnie pomagam również klientom z innych rejonów Polski. Staram się zawsze udowadniać, że elegancja i dobry smak nie muszą wykluczać domowej, przytulnej atmosfery!