Home office to obecnie powszechna forma wykonywania swoich zawodowych obowiązków. Jeszcze do niedawna domowa przestrzeń była kojarzona głównie z freelancerami. Teraz stała się miejscem pracy osób, które dotychczas wykonywały ją w biurach. Jako że większość ludzi stara się oddzielać sprawy zawodowe od tych prywatnych, w swoich mieszkaniach nie planowali stanowiska, które sprawdziłoby się do ciągłej pracy. Jak więc zaaranżować salon, żeby dało się w nim spędzić wygodnie kilka godzin przy laptopie? Tego dowiesz się z tego artykułu, w którym podpowiem, jak to zrobić w dobrym stylu!

Wstaw do salonu biurko

To niby oczywiste rozwiązanie. Jednak wiele osób broni się przed nim niemal rękami i nogami. A to duży błąd! Aktualnie producenci mebli mają szeroką ofertę gustownych biurek, które absolutnie w niczym nie przypominają tych ciężkich, ogromnych stołów, z których rezygnuje się też w wielu firmach. Wybieraj więc spośród niewielkich konsol, które po pracy będą ozdobą całego pomieszczenia.

Funkcję biurka może pełnić również szeroki, ale smukły, drewniany blat, który przy odpowiedniej aranżacji wnętrza wkomponuje się w całość, nie zakłócając harmonii i przytulności salonu. To świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy w mieszkaniu znajduje się wnęka pozwalająca na zastosowanie tego patentu.

Nadszedł czas na wygodny fotel

To alternatywa dla osób, które nie mają możliwości zagospodarowania stołu z jadalni lub po prostu nie chcą aranżować tymczasowego miejsca na dodatkowy mebel – czyli w tym przypadku nowe biurko. Wówczas zakup wysokiej jakości, porządnego fotela, to po prostu must-have, którego nie da się uniknąć. Tym bardziej że pozostanie on z Tobą nawet wtedy, gdy wrócisz na stałe do swojego firmowego biura. A pewnie stanie się to już niebawem.

Jeśli do tej pory nie zadbałeś więc o obecność fotela w swoim mieszkaniu, to zdecydowanie teraz nadszedł dobry moment, w którym powinieneś rozważyć tę opcję! Pamiętaj, że najlepsze fotele powinny być funkcjonalne, czyli muszą pozwalać na swobodne wyciągnięcie nóg, a przynajmniej mieć w zestawie dodatkowe podnóżki podpierające uda. Dzięki temu nie będziesz się męczyć, pozostając przez dłuższy czas w pozycji siedzącej. W dobrze dobranym fotelu odpoczniesz po pracy, oddając się ulubionej rozrywce. Brzmi już całkiem odprężająco, prawda?

Stolik pod laptop? Zdecydowanie tak!

Kolejnym ciekawym pomysłem są stoliki pod laptop, które przemienią każde miejsce siedzące w Twoim salonie w wygodny home office. Bardzo polecam zakup małego, rozkładanego modelu, który można używać jako przenośną podstawkę na komputer. Niezależnie od tego, co jest dla Ciebie najwygodniejsze, taki stolik zawsze pozwoli Ci na wygodną pracę w komfortowej pozycji.

Niektóre są składane, inne na kółkach. Możesz także wybrać jego bardziej elegancką wersję – np. szklany w metalowej oprawie będzie wyglądał lekko, a jednocześnie łatwo wkomponuje się w aranżację salonu po skończonej pracy. Stoliki nie zabierają wiele miejsca, a przy okazji są stylowym akcesorium dopełniającym wnętrze. Mogą zarówno służyć Ci podczas pracy, jak i popołudniem – zamieniając się w mebel, na który odkładasz filiżankę z kawą lub lampkę ulubionego wina.

Dlaczego skupiłam się na urządzaniu biura w salonie?

Ponieważ uważam, że jest to odpowiednia przestrzeń na home office, jeśli nie masz innego, specjalnie pomieszczenia przeznaczonego tylko na wykonywanie obowiązków zawodowych. Zazwyczaj absolutnie odradzam wydzielanie miejsca do pracy w sypialni, która zawsze powinna być oazą odpoczynku i możliwością „ucieczki” przed całym światem.

Pamiętaj, że wydzielenie home office nie musi wiązać się z olbrzymim remontem i zmianą całej aranżacji salonu. Jak widzisz, istnieją naprawdę proste rozwiązania, które nadadzą aranżacyjnego smaku, jednocześnie pełniąc swoją praktyczną funkcję. Jeśli nadal nie masz koncepcji na swoje domowe biuro, skontaktuj się ze mną. Wspólnie zaprojektujemy Twoje wymarzone wnętrze do pracy – kto wie, może zagościsz w nim na dłużej!