Twoje mieszkanie powinno być przestrzenią, w której czujesz się bezpiecznie, przyjemnie, a przede wszystkim: beztrosko odpoczywasz. Dlatego też strefa relaksu jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz zadbać zarówno o swój komfort fizyczny, jak i psychiczny. Zastanawiasz się jak stworzyć takie pomieszczenie?

W tym artykule poznasz podpowiedzi na to, jak i gdzie możesz zagospodarować oraz urządzić własną sferę chilloutu. Uciekniesz w niej od trosk dnia codziennego, zapominając o wszystkim, co Cię trapi. To prosta recepta na utrzymanie samopoczucia na satysfakcjonującym poziomie – z jednoczesną dbałością o estetykę i styl projektu wnętrza, a także całego mieszkania. Miłej lektury!

Trzy podstawowe zasady urządzania strefy relaksu

  1. Zadbaj o minimalizm i porządek – pozwoli Ci się to wyciszyć i nie rozpraszać.
  2. Oświetlenie – ważne, by było przyjemne, przytulne. Wewnątrz zdecydowanie lepiej sprawdzi się światło świec od ostrej, jasnej żarówki.
  3. Otocz się kwiatami, ziołami – zielony kolor działa uspokajająco, a rośliny dodatkowo nadają wnętrzom przytulności. Ich zapach również może pomóc w zrelaksowaniu się.

Jeśli nadal nie masz pomysłu na swoją sferę chilloutu – projektant wnętrz z pewnością Ci pomoże. Skontaktuj się ze mną, a wspólnie wykreujemy Twoje wymarzone miejsce.

Gdzie może się znajdować strefa relaksu?

Tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni lub osoby wspierającej Cię w projektowaniu wnętrz. Oczywiście najczęściej jest to efekt Waszej współpracy. Każdy dobry architekt wnętrz uwzględnia oczekiwania i weryfikuje pomysły swoich klientów. Ważne więc, żeby była to przestrzeń, w jakiej się dobrze czujesz. Najbardziej lubisz spędzać czas na powietrzu? Uwielbiasz swój salon? Spróbuj tam znaleźć swoją oazę spokoju. Szczególnie polecam wybranie pomieszczenia, gdzie dociera możliwie dużo naturalnego światła. Jednak nie jest to coś, czego nie da się obejść – np. gdy planujesz zorganizować swoją sferę chilloutu w łazience, w której zazwyczaj nie ma żadnych okien.

Zastanów się też, jak lubisz wypoczywać: czy jest to leżenie z książką, czy oglądanie ciekawych filmów? A może biorąc kąpiel z organizowaniem sobie domowego SPA? Forma spędzania wolnego czasu powinna Ci zasugerować odpowiedni wybór.

Może w ogrodzie?

To świetne miejsce do realizacji projektu. Wygodne fotele z przytulnymi poduchami, wśród zieleni, kwiatów i śpiewających ptaków. Nowoczesne formy kontrastujące z naturą mogą okazać się aranżacyjnym majstersztykiem. To przestrzeń, która będzie zachęcać zarówno do spotkań towarzyskich, jak i odpoczynku w samotności.

Na balkonie? Czemu nie!

Alternatywa dla osób, które nie mają ogrodu, ale marzą o spędzaniu swoich wolnych chwil na świeżym powietrzu. Nawet niewielkie balkony w blokach przy odrobinie finezji i kreatywności pozwalają na stworzenie małych, bajecznych przestrzeni – zabierających ich właścicieli w zupełnie inny świat.

Wygodnie w salonie i w łazience

Pokój dzienny to kolejne miejsce pozwalające odnaleźć spokój i harmonię. Komfortowe, stylowe meble umieszczone w tym pomieszczeniu są odpowiedzią na odpoczynek po męczącym dniu. Jeśli z kolei Twoim sposobem na odpoczynek są zabiegi pielęgnacyjne lub spędzanie czasu w wannie, zastanów się, czy projekt łazienki nie powinien uwzględnić zaaranżowania w niej dodatkowej sfery relaksu. Jeśli masz wystarczająco duży dom, fantastyczne będzie postawienie wolnostojącej wanny w… sypialni. To niezwykle modne i nietuzinkowe rozwiązanie, które gorąco polecam.

Podsumowanie

Tworząc projekt wnętrza, czy też całego domu, staram się przede wszystkim spełniać marzenia moich klientów. Jeśli chodzi o aranżowanie sfery relaksu, zawsze kluczowe jest ustalenie, w jaki sposób osoby podejmujące ze mną współpracę, lubią odpoczywać najbardziej. Niech będzie to miejsce, w którym się wyciszysz, poczytasz książkę, zdrzemniesz, pomyślisz… Pobędziesz sam ze sobą lub bliskimi ci osobami w spokoju i pełnej harmonii. Zapraszam do kontaktu, jeśli poza komfortem oraz wygodą, zależy Ci na stworzeniu niebanalnej, eleganckiej, ale ekskluzywnej przestrzeni, która będzie zachwycać połączeniem piękna, najwyższego poziomu estetyki oraz nowoczesnych trendów!