W dobrze zaaranżowanym przedpokoju króluje minimalizm i porządek. Muszą się w nim znajdować jedynie niezbędne meble, aby był możliwie funkcjonalny i wygodny. Jednocześnie domowy hol powinien zachwycać estetyką i stylem już od samego progu. W samym urządzeniu tej przestrzeni oczywiście pomoże Ci architekt wnętrz.

Jednak dlaczego przedpokój to tak ważne miejsce w całym domu? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej! W artykule dowiesz się, jakie są trzy istotne powody, dla których warto skupić się na tym projekcie z taką samą intensywnością, jaką poświęca się kuchni, sypialni czy salonowi. Zapraszam do lektury!

Przedpokój? Jest w nim wiele do zrobienia!

To naprawdę ważne miejsce w każdym domu.

Odpowiednie oświetlenie, kolory ścian, rodzaj podłogi, wybranie mebli, dodatków… Wszystko ma bardzo duży wpływ na to, czy cała aranżacja wnętrza się powiedzie. Nie pozwól, żeby przez brak odpowiedniej uwagi, została zachwiana całość kompozycji Twojego mieszkania.

 1. Wizytówka reszty mieszkania

  Stwierdzenie, że kuchnia jest sercem każdego domu, nie jest przypadkowe. Podobną, równie trafną metaforę zastosuj do przedpokoju: to przecież wizytówka Twojego mieszkania! Gdy otwierasz drzwi swoim gościom, czy też listonoszowi, kurierowi, czy sąsiadce, ich ocenie podlega jedynie to wnętrze. Zależy Ci, żeby było to miejsce eleganckie, oddające styl podobny jak w innych pomieszczeniach? Nie pozwól, aby pierwsze metry kwadratowe, które są widoczne dla wszystkich, zaburzały ten obraz!

  Urządzając całość swoich czterech kątów, wyobraź sobie, że to właśnie przedpokój pełni funkcję reprezentatywną. Należy mu się tyle samo uwagi, co innym przestrzeniom, a czasem nawet więcej! Pamiętaj, że jest to miejsce niezwykle trudne do aranżacji. Dodatkowym problemem, poza zachowaniem estetyki, jest przede wszystkim utrzymanie funkcjonalności holu.

 2. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

  I robi się je raz!

  Zapraszając gości do swojego domu, z pewnością dbasz, aby było w nim czysto i przyjemnie. W końcu kosztowało Cię dużo pracy, aby przestrzeń w salonie była komfortowa. Projekt kuchni zachwyca funkcjonalnością i nowoczesnością. Łazienka zapiera dech w piersiach. Dlatego też przedpokój nie powinien odstawać od pozostałych pomieszczeń. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Jeśli Ty, Twoi bliscy i goście czujecie się dobrze po wejściu do mieszkania, powinno się to utrzymać po przejściu do kolejnych wnętrz.

  Zadbaj, aby wszyscy przekraczający próg Twojego domu, od początku czuli się komfortowo. Ważne, żeby było to praktyczne miejsce, w którym każdy wygodnie zdejmie płaszcz, buty, a jednocześnie zachwyci się otaczającym stylem i elegancją.

 3. Miejsce, które widzisz od razu po wejściu do mieszkania

  Gdy wracasz do domu po męczącym dniu, przekręcasz klucz w drzwiach, otwierasz je i…

  Właśnie! Chwila, w której przekraczasz próg własnego mieszkania, powinna być jak najprzyjemniejsza. Jeśli masz trudność z zaaranżowaniem przestrzeni, dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie projektanta wnętrz. Przedpokój to zazwyczaj pomieszczenie małe wąskie i nieustawne. Niestety nie sprzyja to jego łatwemu urządzaniu. Jednak przy odrobinie kreatywności i wysiłku hol stanie się luksusowy, a jednocześnie funkcjonalny.

Podsumowanie

Wykonując projekty dla moich klientów, zawsze dbam, żeby przedpokój było pomieszczeniem przestronnym, gustownym, praktycznym i – jeśli jest taka potrzeba – optycznie większym. Istnieje wiele trików, dzięki którym nawet najmniejszy hol spełni swoje zadanie, zachwycając szykiem i nutką ekstrawagancji. Zapraszam do kontaktu osoby, którym zależy na wykreowaniu luksusowych, nowoczesnych, nietuzinkowych przestrzeni. Zupełnie odmiennych od tych widocznych w ogólnodostępnych sieciówkach! Praca na najwyższej jakości materiałach wcielanych w życie dzięki sprawdzonym pomysłom – to moje motto jako architekta wnętrz. Wspólnie sięgnijmy po najciekawsze rozwiązania i inspiracje, których owocem będzie projekt Twoich marzeń!