Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie w nieruchomości. Na to, czy będzie to pewne źródło dochodu, ma wpływ wiele czynników – przede wszystkim to, jak atrakcyjny jest lokal. Aby zbudzić zainteresowanie potencjalnych wynajmujących, trzeba przede wszystkim zadbać o jego odpowiednie urządzenie. Jaka aranżacja sprawdzi się najlepiej? Możesz postawić na nowoczesny i funkcjonalny styl modern classic lub inną uniwersalną stylistykę. Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę podczas urządzania mieszkania na wynajem!

Projekt mieszkania na wynajem

Mieszkania na wynajem zwykle nie są duże. Salon z aneksem kuchennym, jedna lub dwie sypialnie, łazienka – taki układ zazwyczaj wystarcza większości wynajmujących, warto jednak zadbać o to, by odpowiednio wykorzystać dostępną przestrzeń. Na funkcjonalność lokalu wpływa przede wszystkim obecność niezbędnych sprzętów i mebli oraz rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce:

  • schowki,
  • pojemne szafki kuchenne,
  • meble z pojemnikami do przechowywania,
  • szafy wnękowe,
  • kanapa z funkcją spania w salonie.

Istotne jest również zastosowanie dobrej jakości materiałów wykończeniowych, które ułatwiają utrzymywanie mieszkania w czystości.

Komfortowe strefy funkcjonalne

Jeśli dopiero planujesz zakup mieszkania pod wynajem, zwróć uwagę na rozkład stref funkcjonalnych w oglądanych lokalach. Pracując na Śląsku, m.in. w Czeladzi, Sosnowcu i Tarnowskich Górach, często obserwuję, że deweloperzy zapominają o tym aspekcie. Dobrze, aby w lokalu dało się łatwo wydzielić przestrzeń dzienną, prywatną oraz wejściową. Oczywiście ten podział można później podkreślić poprzez odpowiednią aranżację wnętrz, jednak w dużej mierze za to, czy będzie to w ogóle możliwe, odpowiadają projekt i układ mieszkania. Strefa wejściowa, czyli przedpokój i korytarz, powinna być przede wszystkim reprezentacyjna i praktyczna – wyposażona w meble do przechowywania (szafę, szafkę na buty, komodę). Przestrzeń dzienna, czyli salon i kuchnia, to miejsce, gdzie domownicy spędzają większość czasu w ciągu dnia, musi być zatem funkcjonalna, stylowa i przytulna. Strefa prywatna (sypialnie) zazwyczaj ma bardziej intymny charakter.

Praktyczne meble

Wielu wynajmujących zwraca szczególną uwagę na wyposażenie mieszkania. Meble powinny być nowe, wytrzymałe, nieuszkodzone i mieć uniwersalny, klasyczny design. To umożliwi najemcom wykończenie aranżacji według własnej wizji poprzez dobór odpowiednich dodatków. Doskonale sprawdzi się proste i nowoczesne, ale nawiązujące do klasyki wyposażenie wnętrz w stylu modern classic: drewniane meble o prostych formach z dodatkiem szkła i metalu, tapicerowane sofy i fotele. Na funkcjonalność przestrzeni dobrze wpływa również montaż praktycznych szaf przesuwnych oraz dobre zagospodarowanie aneksu kuchennego.

projektowanie-wnetrza-kuchni-i-jadalni

Przytulna aranżacja

Bardzo ważne jest to, by wystrój mieszkania na wynajem był przytulny, dzięki czemu w pomieszczeniach zapanuje przyjemna, domowa atmosfera sprzyjająca odpoczynkowi. Taki efekt bardzo łatwo osiągnąć, urządzając wnętrza na przykład w stylu modern classic. Jak stworzyć ciepłą aranżację w takim lokalu?

  • Postaw na neutralne, stonowane kolory, które będą dobrą bazą dla aranżacji w każdym stylu – barwy ziemi, biel, ciemne akcenty.
  • Zadbaj o oświetlenie – lampy sufitowe, kinkiety, lampki stołowe i nocne; odpowiednie światło pozwala stworzyć przytulny, intymny klimat, odpowiada też za funkcjonalność przestrzeni.
  • Uzupełnij wystrój tekstyliami – mogą to być dywany, zasłony i poduszki dekoracyjne.
  • Unikaj nadmiaru dodatków i ozdób – najemcy zapewne będą chcieli udekorować mieszkanie po swojemu.

Stwórz projekt mieszkania na wynajem z moją pomocą!

Wielu moich klientów to osoby, które zainwestowały w mieszkanie na wynajem i chcą urządzić je tak, by przyciągało uwagę przyszłych najemców. Pracuję jako projektant wnętrz w Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Chorzowie i Zabrzu, a także wielu innych śląskich miastach. Pomogłam już wielu osobom stworzyć wyjątkowe aranżacje w stylu modern classic, które zachwyciły wynajmujących. Wystrój mieszkania na wynajem powinien być praktyczny i uniwersalny – ja staram się udowodnić, że może być przy tym elegancki i stylowy. Sprawdź ofertę dostępną na mojej stronie internetowej i skontaktuj się ze mną – pomogę Ci stworzyć wyjątkowe wnętrza!