Sposoby wykańczania wnętrz są różne, a projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej nowoczesnych i zaskakujących koncepcji. Ciekawym rozwiązaniem, którego popularność utrzymuje się stale na wysokim poziomie, jest kamień naturalny. Polecam jego zastosowanie w różnych aranżacjach i jako doświadczony architekt podpowiadam, gdzie warto go wykorzystać. Czytaj dalej i daj się zainspirować!

Kamień naturalny wnosi odrobinę luksusu do wnętrz!

Nie da się ukryć, że ten naturalny surowiec kojarzy się z luksusem – odpowiednio wykończony zachwyca ekskluzywnością i doskonale komponuje się z wieloma innymi materiałami, takimi jak szkło czy drewno. Moją specjalizacją jest aranżacja wnętrz w Warszawie i innych miastach, a w swoich projektach stawiam na elegancję i przemycanie akcentów luxury design, które potrafią odmienić każdy wystrój. Niewątpliwie pomaga w tym kamień zachwycający oryginalnością, wyeksponowaniem naturalnych niedoskonałości będących unikalnymi ozdobami powierzchni i czyniących go niepowtarzalnym. Oczywiście – aby osiągnąć pożądany rezultat – trzeba starannie dobrać surowiec, jego kolor, indywidualne właściwości i sposób wykończenia, dopasowując je do miejsca montażu oraz ogólnego designu panującego w pomieszczeniach. Jako doświadczony projektant wnętrz działający m.in. w Katowicach z chęcią Ci w tym pomogę!

W jakich pomieszczeniach można wykorzystać kamień naturalny?

Właściwie we wszystkich – jeśli tylko zadbasz o odpowiednią impregnację i wykończenie powierzchni kamiennej, możesz wykorzystać ją nawet w łazience czy kuchni, nie martwiąc się o wysoki poziom wilgotności. Obecnie ten naturalny surowiec poddawany jest obróbce, która sprawia, że – nie tracąc walorów wizualnych – zyskuje on odporność na działanie wody. Jako architekt wnętrz działający w Gliwicach i innych miejscach często tworzę projekty, umieszczając kamień w:

  • salonach – świetnie sprawdza się jako obudowa kominka lub wykończenie jednej ściany, która staje się dzięki temu centralnym punktem dekoracyjnym,
  • sypialniach – w nich kamienne powierzchnie pomagają wykreować przytulny klimat i nieco ocieplają aranżację,
  • kuchniach – solidne blaty czy podłogi prezentują się ekskluzywnie, zwłaszcza jeśli są polerowane i utrzymane w wysokim połysku,
  • łazienkach – to nie tylko blaty z kamienia, lecz całe ściany i podłogi wyłożone tym surowcem – oczywiście w tym przypadku trzeba stawiać na powierzchnie antypoślizgowe, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania.

projektant-wnetrz-katowice

Które kamienie naturalne spiszą się w domowych wnętrzach?

Realizując kompleksowe projektowanie wnętrz w Warszawie i innych miejscowościach, dążę do kompromisu pomiędzy ekskluzywnym wystrojem a funkcjonalnością. Chcąc osiągnąć aranżacje w klimacie luxury design, często sięgam po kamienne wykończenia. W tej roli doskonale sprawdza się:

  • granit – jest schludny i elegancki, a w dodatku niewymagający w pielęgnacji. Posłuży przez długi czas – stanowi inwestycję na lata. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych – od popularnych szarości, przez odcienie kremowe, beżowe, piaskowe i brązowe,
  • marmur – doskonale sprawdza się w łazience i kuchni, z łatwością można wypolerować go na wysoki połysk, dzięki czemu kojarzy się z przepychem i blichtrem – jest zatem idealnym wyborem do wystrojów luksusowych,
  • piaskowiec – wybieram go, jeśli zależy mi na uzyskaniu efektu przytulności i kameralności. Skutecznie ociepla przestrzenie, w których się pojawia.

Kamienna ściana, marmurowy kominek, granitowe blaty…

Wspomniane kamienie naturalne to jedynie przykłady – ich zastosowanie zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji klienta, a także od wnętrza, którego dotyczy projekt. Każda aranżacja wymaga starannego zaplanowania, jednak – mając doświadczenie jako architekt – poznałam potencjał drzemiący w kamiennych powierzchniach i z chęcią wykorzystuje je w roli blatów, podłóg, ścian i innych akcentów dekoracyjnych, zestawiając je z rozmaitymi dodatkami i tworząc niepowtarzalne wystroje.

… i wiele innych pomysłów zaproponuje Ci projektant wnętrz!

Chcesz zaprosić do swoich pomieszczeń kamień i nie wiesz, jak to zrobić, aby uzyskać stylowy wystrój? Zgłoś się do mnie! Pomogę Ci zaprojektować wnętrze w klimacie luxury design i podpowiem, jak wykorzystać potencjał naturalnego surowca, aby aranżacja zachwycała oryginalnością i elegancją. Sprawdź moje dotychczasowe realizacje i zainspiruj się prezentowanymi przykładami.