Łazienka – jako pomieszczenie uznawane za strefę relaksu i jednocześnie wnętrze reprezentacyjne, odwiedzane przez gości – wymaga starannego zaaranżowania. Powinna być elegancka, funkcjonalna i jednocześnie odzwierciedlać indywidualny gust mieszkańców. Sprawdź, jak to osiągnąć i skorzystaj z praktycznych wskazówek doświadczonego architekta!

Sposoby na luksusowe wnętrze

Zastanawiasz się, jak uzyskać łazienkę zachwycającą luksusowym designem? Kluczowe jest dobranie odpowiedniego stylu – z przepychem kojarzą się przede wszystkim aranżacje luxury design, art deco oraz różne odsłony glamour. Wystarczy starannie dobrać materiały wykończeniowe i dodatki, a także wykreować odpowiednie oświetlenie, aby pomieszczenie zyskało ekskluzywny wygląd. Jako projektant wnętrz działający m.in. w Katowicach wiem, jak tego dokonać – z chęcią podzielę się z Tobą kilkoma poradami.

Postaw na odpowiedni styl wnętrzarski

Poszukując stylu, w którym priorytetem jest elegancja i luksus, z pewnością warto zainteresować się następującymi designami:

  • art deco – wyróżnia go artystyczna dekoracyjność widoczna przede wszystkim w ozdobnych akcentach i dodatkach. Niezależnie od dominującej kolorystyki, warto uzupełniać ją złotymi detalami oraz fantazyjnymi kształtami, które w łazience pięknie wyglądają w roli kranów, kinkietów, uchwytów meblowych oraz luster,
  • luxury design – barwna ceramika, wysokiej jakości materiały wykończeniowe – w tym kamienne posadzki i ściany, a także elementy kryształowe w postaci pojemników na kosmetyki czy dozowników mydła – to wszystko sprawi, że Twoja łazienka zachwyci luksusem,
  • glamour – w odsłonie nowoczesnej korzysta z intensywnych odcieni i zaskakuje eklektycznym łączeniem barw, oczywiście nie zapominając o kunsztownych dodatkach i dekoracyjnych detalach. Może też występować w klimacie retro.

Wykorzystaj wysokiej jakości materiały

Realizując projektowanie wnętrz w Warszawie, które mają być eleganckie i ekskluzywne, korzystam ze sprawdzonych rozwiązań w zakresie doboru materiałów. Eksperymentując z ich łączeniem i zestawiając je w unikalne kompozycje, tworzę luksusowe wystroje sprawdzające się również w łazienkach. Z pewnością warto wśród nich wymienić kamień naturalny w postaci odpowiednio przygotowanych płytek lub wielkoformatowych płyt pozbawionych fug i spoin. Kamienne powierzchnie można uzyskać w wielu wariantach kolorystycznych, wybierając dowolne barwy odpowiadające indywidualnym preferencjom i innym elementom danej aranżacji. Świetnie sprawdzają się:

  • jako podłoga – wtedy koniecznie trzeba zadbać o właściwości antypoślizgowe dla zachowania bezpieczeństwa,
  • na ścianach – również pod prysznicem, gdzie najlepiej postawić na polerowane, gładkie faktury niepodatne na zabrudzenia i powstawanie osadów z kosmetyków,
  • w roli blatu pod umywalkę – stanowią wtedy oryginalny akcent dekoracyjny.

Kamień naturalny często łączę z innymi ekskluzywnymi materiałami – drewnem, szkłem, ceramiką i elementami chromowanymi. Dzięki temu każda zaprojektowana przeze mnie aranżacja wnętrz w Warszawie i innych miastach emanuje luksusem i prezentuje się nadzwyczaj elegancko.

projektowanie-wnetrz-warszawa

Zadbaj o oświetlenie

Jest ono kluczowe w łazience, gdzie przecież przygotowujesz się do wyjścia, przeglądasz się w lustrze i wykonujesz czynności pielęgnacyjne. Musi być praktyczne, zapewniać komfortowe korzystanie z pomieszczenia, jednak również powinno eksponować walory wnętrza i korzystnie wpływać na design. Poza głównym źródłem światła warto zastosować też oświetlenie punktowe – małe kinkiety nad lustrem sprawdzą się w tej roli doskonale, zwłaszcza jeśli będą miały opcję regulacji ustawienia. Chcąc utrzymać je w klimacie luxury design, art deco czy glamour, stawiaj na modele pozłacane, wykończone w wysokim połysku i wyróżniające się fantazyjnymi kształtami.

Stwórz wymarzoną łazienkę z pomocą profesjonalisty!

Jako doświadczony architekt wnętrz z Gliwic tworzę projekty na terenie Dolnego Śląska i Warszawy – z chęcią zaplanuję aranżację Twojej łazienki w stylu eleganckim, z uwzględnieniem nowoczesnych trendów designerskich. Już dziś zobacz moje dotychczasowe realizacje i przekonaj się, jakie wystroje znajdują się w portfolio. Zapraszam do kontaktu – wspólnie wykreujmy zachwycającą, luksusową przestrzeń w Twoim domu!