Bogato zdobione wnętrza XIX-wiecznych dworków i pałacyków to synonim luksusu, choć dziś mogą wydawać się przytłaczające mimo swojej niewątpliwej elegancji. Dla osób, które chciałyby wykorzystać stylowy urok klasyki i połączyć ją z nowoczesnym podejściem, doskonałym rozwiązaniem będzie styl modern classic. To oszczędny, a zarazem bardzo dekoracyjny i niezwykle elegancki trend. Dowiedz się, jak urządzić wnętrza, łącząc klasykę z nowoczesnością!

Eleganckie wnętrza dla eleganckich mieszkańców

„Elegancja” to słowo-klucz w przypadku nowoczesnej klasyki. Urządzone w tym klimacie wnętrza charakteryzują się wyjątkowym wyrafinowaniem, a reprezentacyjny wygląd łączy się w nich z funkcjonalnością. Najważniejsze we wnętrzach w stylu modern classic są:

  • równowaga – między elementami klasycznymi a nowoczesnymi;
  • umiar – unikanie nadmiaru dekoracji i zbyt ozdobnych elementów wyposażenia;
  • nawiązania do klasyki – ale w uproszczonej, nieco minimalistycznej formie.

Te wszystkie elementy wspólnie pozwalają stworzyć wystrój godny nowoczesnych, luksusowych wnętrz, idealny dla osób ceniących sobie elegancję!

Za co lubimy styl modern classic?

Pierwszą zaletą stylu modern classic jest jego uniwersalność. Sprawdza się doskonale zarówno w przestronnych wnętrzach domów jednorodzinnych, jak i niewielkich przestrzeniach mieszkań w blokach. Drugą kwestią, która wpływa na jego niezwykłą popularność, jest funkcjonalność zaczerpnięta z minimalizmu. Po trzecie: doceniana jest wspomniana już elegancja. Dzięki nawiązaniom do klasyki przestrzeń utrzymana w tym stylu wygląda niezwykle reprezentacyjnie, robi wrażenie powagi i świadczy o dobrym guście.

Sposoby na nadanie wnętrzom klasy

Jak dodać klasy wnętrzom utrzymanym w stylu modern classic? Jako doświadczony projektant wiem dobrze, że wymaga to sporo wyczucia. W końcu trzeba uniknąć zarówno przesady, jak i zbyt dużej oszczędności wyrazu, która za bardzo przybliżyłaby aranżację do minimalizmu. Wnętrza urządzone w ten sposób mają być komfortowe, ale też eleganckie. Jak osiągnąć taki efekt?

Kwestia dodatków i kolorów

Efekt stonowanej, klasycznej elegancji w nowoczesnym wydaniu można łatwo osiągnąć, wykorzystując odpowiednią paletę barw i dobrze dobrane dodatki. Podstawą kolorystyki w stylu modern classic będą zatem:

  • jasne odcienie: biały, kremowy, szary;
  • ciemne akcenty, np.: granat, morska zieleń, czerń;
  • złote i srebrne elementy.

Dobrym pomysłem jest postawienie na dodatki rodem z XIX.-wiecznych dworków – ramki ze zdjęciami, ozdobne wazony, lustra w dekoracyjnych ramach, figurki – ale w uproszczonej, nowoczesnej formie, która zachwyca, ale nie przytłacza.

kuchnia modern classic

Prostota i porządek

Z nowoczesnego minimalizmu styl modern classic zaczerpnął przede wszystkim zamiłowanie do prostoty form i porządku. To współczesny sposób na opanowanie klasycznego chaosu wynikającego z nadmiaru ozdób, mebli i dodatków, uproszczenie go i nadanie mu uporządkowanego charakteru. W ten sposób znika przesada, a pozostaje jedynie elegancja kojarząca się z luksusem. Wnętrza zaaranżowane w ten sposób są proste, ale przytulne i ciepłe, o co bywa trudno w przypadku stylu minimalistycznego.

Ciekawy design i materiały

Materiały, które najlepiej zdobią wnętrze w stylu modern classic, to przede wszystkim klasyczne drewno – świetnie sprawdzające się zarówno na podłodze, jak i w przypadku mebli – oraz nowoczesne akcenty z metalu i szkła. Design elementów wyposażenia powinien oscylować pomiędzy minimalistyczną prostotą a prostymi ozdobami. Bardzo ważne są również tekstylia – długie zasłony, narzuty na łóżkach i sofach, koce, ozdobne poduszki i dywany. Warto wykorzystywać miękkie tkaniny – aksamit, wełnę i welur – zarówno gładkie, jak i wzorzyste (byle nie w nadmiarze).

Stwórz elegancką przestrzeń z pomocą projektanta wnętrz!

Stworzenie spójnej i eleganckiej aranżacji w stylu modern classic nie jest proste – chętnie Ci w tym pomogę! Skontaktuj się ze mną i zapytaj o ofertę. Od lat moją specjalizacją jest projektowanie wnętrz. Obsługuję klientów z Katowic, Gliwic, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Warszawy, Krakowa, a także wielu miast na Śląsku. Zgłaszają się do mnie osoby, którym zależy na tym, by ich dom lub mieszkanie prezentowały się wyjątkowo i z klasą, a przy tym pozostawały przytulne i komfortowe. W takiej sytuacji nowoczesna klasyka sprawdza się doskonale!