Miejsce przeznaczone do pracy kojarzy się przede wszystkim z przestrzenią użytkową, która powinna być praktyczna, funkcjonalna i doskonale zorganizowana. Nie oznacza to jednak, że nie może mieć charakteru! Jeśli lubisz styl modern classic, spróbuj przemycić go do biura – estetyczny i harmonijny wystrój wnętrza sprzyja koncentracji, poprawia komfort pracy i sprawia, że wzrasta efektywność podczas wykonywania codziennych zadań. Zamień obowiązki w przyjemność, dzięki odpowiedniej aranżacji miejsca do pracy!

Drobne zmiany w duchu modern classic

Wiele osób obecnie pracuje lub uczy się zdalnie, co oznacza, że potrzebna jest im specjalna przestrzeń do pracy lub nauki – osobny pokój lub przynajmniej wydzielony kącik w salonie lub sypialni. W takim miejscu muszą znaleźć się niezbędne elementy wyposażenia takie jak biurko, fotel obrotowy i komputer. Jak nadać pomieszczeniu lub jego części odpowiedni klimat, a zarazem estetyczny, minimalistyczny wygląd, który sprzyja koncentracji? Postaw na wnętrze w stylu modern classic! Wystarczy kilka drobnych zmian i dodatków, by przestrzeń biurowa nabrała charakteru – mogą potwierdzić to moi klienci z wielu śląskich miast – np. Chorzowa, Zabrza czy Czeladzi.

Kolory w miejscu pracy

Jedną z cech charakterystycznych wnętrz w stylu modern classic jest wykorzystanie kolorów, które tworzą spójną, harmonijną całość, wyciszają i sprzyjają skupieniu. Wybierz:

  • biel;
  • stonowane, jasne barwy – szary, beżowy;
  • pastelowe odcienie, dodające przestrzeni energii, ale nie wprowadzające chaosu: delikatny róż, błękit;
  • złote i srebrne akcenty;
  • ciemne dodatki: czarne, granatowe, bordowe, butelkowozielone.

Taka kolorystyka doskonale komponuje się z drewnianymi, prostymi meblami i szkłem. Brak intensywnych barw przyciągających wzrok pomoże Ci skoncentrować się na pracy.

Dodatki w duchu modern classic

Pomieszczenie przeznaczone do pracy utrzymane w stylu modern classic powinno cechować się funkcjonalnym minimalizmem. Dlatego dodatki warto dobierać oszczędnie i z rozwagą. Nadmiar ozdób i przedmiotów jest sprzeczny z ideą nowoczesnej klasyki, a ponadto może sprawiać, że nadmiar bodźców odwróci Twoją uwagę od wykonywanej właśnie pracy, a ustawione wszędzie drobiazgi po prostu będą Ci przeszkadzać. Sprawdzą się tu dyskretne dekoracje na ścianie i praktyczne przedmioty takie jak stylowy organizer, tablica korkowa, prosty, nowoczesny pojemnik na przybory. Ułatwią Ci one pracę, a jeśli zostaną dobrze dobrane do stylu pomieszczenia – nadadzą mu estetyczny wygląd.

Meble i oświetlenie

W pomieszczeniu do pracy warto ustawić jedynie te meble, które są niezbędne – nadmiar wyposażenia wprowadzi chaos i utrudni Ci wykonywanie zawodowych obowiązków. Wnętrze biura w stylu modern classic to przede wszystkim:

  • proste, minimalistyczne biurko z półką, dostosowane do specyfiki Twojej pracy; najlepiej drewniane lub łączące drewno i metal;
  • wygodny, tapicerowany fotel biurowy, obity miękkim materiałem w stonowanym kolorze, dopasowanym do reszty aranżacji;
  • meble służące do przechowywania: półki, szafki, regał.

Co z oświetleniem? W miejscu przeznaczonym do pracy podstawą powinno być zdrowe dla oczu światło naturalne, dzięki któremu będziesz mniej się męczyć. Oczywiście konieczne jest również zamontowanie lampy sufitowej oraz oświetlenia dodatkowego – przede wszystkim lampki stołowej. Styl modern classic to przede wszystkim proste ramy i podstawy wykonane z metalu i minimalistyczne klosze, dobrze rozpraszające światło.

Odśwież miejsce pracy ze mną!

Urządzenie idealnego miejsca do pracy w stylu modern classic wymaga sporo wyczucia. Spójne, wnętrze sprzyjające skupieniu, subtelnie udekorowane klasycznymi dodatkami, praktyczne rozwiązania w minimalistycznym stylu i stonowane eleganckie barwy sprawią, że chętnie będziesz spędzał czas w takim otoczeniu, a wykonywanie obowiązków stanie się mniej uciążliwe. W mojej ofercie od wielu lat znajduje się projektowanie wnętrz w tej stylistyce. W Katowicach, Warszawie i Wrocławiu pomogłam już bardzo wielu osobom urządzić perfekcyjną przestrzeń biurową łączącą klasyczną elegancję z nowoczesnym minimalizmem. Skontaktuj się ze mną, a razem stworzymy estetyczną i funkcjonalną przestrzeń do pracy!