Jednym z najskuteczniejszych sposobów na stworzenie w domu lub mieszkaniu świątecznej atmosfery, jest zmiana aranżacji w pomieszczeniach. Nie musi to oznaczać generalnego remontu – wnętrza, szczególnie te w stylu modern classic, łatwo odmienić, wprowadzając w nich drobne zmiany i dodając akcenty glamour. Od lat zajmuję się projektowaniem wnętrz na Śląsku i nie tylko. W Katowicach, Gliwicach, Zabrzu i wielu innych miastach klienci nieraz prosili mnie o poradę w kwestii tworzenia idealnej aranżacji na Święta. Dowiedz się, jak przygotować bożonarodzeniowy wystrój w klimacie modern classic i glamour!

Magiczne święta z klasą

Bożonarodzeniowa aranżacja wnętrz w stylu glamour i modern classic powinna być spójna, lśniąca, ale na pewno nieprzesadzona. Stonowana i harmonijna kolorystyka, jednolita lub oparta na prostych kontrastach, nie oznacza jednak nudy – warto eksperymentować z teksturami, łączyć szklane i metalowe dodatki z miękkimi tekstyliami, a zrobione z choinkowych gałązek stroiki pomalować na biało i ozdobić brokatem. Świąteczne dekoracje we wnętrzach modern classic i glamour powinny cechować się elegancją, klasyczną prostotą, ale równocześnie stwarzać domową atmosferę i wrażenie przytulności.

Dlaczego modern classic sprawdza się w każdych okolicznościach?

Dobrze urządzone wnętrza w klimacie modern classic, również te o cechach stylistyki glamour, są niezwykle uniwersalne. Niezależnie od pory roku i okazji dzięki niewielkim zmianom i sezonowym dodatkom można całkowicie odmienić ich charakter w kilka chwil. Wciąż zachowują przy tym klasę i stwarzają wrażenie luksusu i dobrego gustu. Mimo to pozostają przytulne i ciepłe! Pięknie udekorowana, ale nowoczesna choinka z jednokolorowymi, lśniącymi ozdobami, białe stroiki, szlachetne materiały – to elementy, które sprawią, że bez problemu uchwycisz klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Odśwież kolory w salonie!

Świąteczna kolorystyka wnętrz w wersji glamour i modern classic to przede wszystkim biel, fiolet, pastelowy róż, a nawet czerń oraz koniecznie lśniące dodatki: złote lub srebrne, gładkie albo brokatowe. Najbardziej efektownym, choć z pewnością nie najłatwiejszym sposobem na stworzenie w mieszkaniu świątecznego klimatu, jest przemalowanie ścian na któryś z typowo zimowych kolorów.

Jak wprowadzić świąteczne barwy do wnętrz bez przeprowadzania remontu? Postaw na:

  • meble tapicerowane o przyjemnych w dotyku obiciach w ciepłych kolorach;
  • miękkie, grube tekstylia: dywany, zasłony, dekoracyjne poduszki, koce i narzuty w stonowanych, głębokich barwach takich jak brudny róż, ciemny fiolet, butelkowa zieleń;
  • błyszczące dodatki: wazony, świeczniki, donice, ozdoby w złotym lub srebrnym kolorze.

Choinka i dodatki w stylu glamour

Jak najłatwiej stworzyć świąteczny klimat we wnętrzach w stylu modern classic? Dobierając gustowne świąteczne dodatki w klimacie glamour i ubierając choinkę! Oczywiście trzeba przy tym unikać przesady i kiczu. Postaw na elegancję i modny styl – lśniące ozdoby sprawdzą się tu doskonale. Świąteczna aranżacja wnętrza w stylu glamour i modern classic nie może obejść się bez:

  • choinki – żywej lub sztucznej (najlepiej bielonej lub białej) udekorowanej jednobarwnymi lampkami, lśniącymi bombkami i soplami (np. szklanymi, złotymi i brokatowymi), miękkimi welurowymi lub jedwabnymi ozdobami, piórami, wstążkami;
  • stroików bożonarodzeniowych – np. w formie wieńca do zawieszenia na drzwiach lub ozdoby na stół, w której można umieścić świeczkę;
  • złotych i srebrnych wazonów, w których można umieścić kwiaty;
  • ozdób świątecznych (takich jak łańcuchy, bombki) zawieszonych np. nad stołem w jadalni lub blatem w kuchni;
  • odpowiedniego oświetlenia: świec, lampek choinkowych, dyskretnych punktów świetlnych tworzących przytulny klimat.

Ciesz się świętami w dobrym stylu

Marzysz o Świętach w stylu glamour? Skontaktuj się ze mną! Od dawna moją pracą – i pasją – jest projektowanie wnętrz. Szczegóły mojej oferty znajdziesz w zakładce „Cennik„. Wiem, że urządzanie wnętrz modern classic w taki sposób, by były eleganckie, pełne klasy, a zarazem przytulne i ciepłe, może wydawać się trudne – dlatego warto poprosić o pomoc specjalistę.