Ten mebel najczęściej możesz spotkać w sypialni – to właśnie w tym pomieszczeniu docenia się jego walory, wśród których najważniejszym jest funkcjonalność i wnoszenie do wnętrza odrobiny elegancji. O toaletce – bo o niej mowa – marzą też nastolatki, więc stanowi ona cenny nabytek w dziewczęcym pokoju młodzieżowym. Wyposażona w lustro i miejsce do przechowywania kosmetyków, ułatwia codzienną pielęgnację i wykonywanie makijażu. Chcesz zaprosić ją do swoich aranżacji w stylu modern classic? Poznaj praktyczne porady doświadczonego projektanta!

Styl modern classic to zawsze dobry wybór!

Zastanawiasz się, czym charakteryzują się wnętrza modern classic? Projektowanie aranżacji w tym stylu to moja specjalność – to połączenie klasyki i nowoczesności, które odmienia pomieszczenia i sprawia, że zyskują zupełnie nowe oblicze. Prosta elegancja, jasne kolory, nienachalne dodatki przełamujące schludny minimalizm oraz umiejętnie przemycone detale glamour nadające wystrojowi nieco ekskluzywności – to przepis na sukces! Jako architekt wnętrz doskonale wiem, jak osiągnąć perfekcyjny rezultat w tego typu projektach. Modern classic sprawdzi się w sypialni, salonie, pokoju młodzieżowym – wszędzie tam, gdzie liczy się ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni połączone z modernistycznymi i klasycznymi akcentami. Pamiętaj, że każdy mebel powinien być starannie dobrany, a toaletka będzie w tym przypadku świetnym wyborem.

Toaletka świetnie sprawdzi się we wnętrzach!

Jak już wspomniałam, toaletka doskonale odnajdzie się w sypialni czy pokoju nastoletniej dziewczyny – a jeśli są one urządzone w klimacie modern classic, to wręcz musi się w nich znaleźć. Wykonując projekty wnętrz, często sięgam po ten mebel i pomagam inwestorom odkryć jego potencjał. Ten element wyposażenia posłuży podczas:

  • tworzenia makijażu rano lub przed wyjściem na imprezę – zadbaj o odpowiednie oświetlenie, aby nie umknął Ci żaden szczegół make up’u,
  • czesania się i układania fryzury – zwłaszcza jeśli lustro jest wystarczająco duże i odbija się w nim górna część sylwetki,
  • czynności pielęgnacyjnych przed snem – demakijaż, stosowanie kosmetyków oczyszczających czy nakładanie maseczki będą przebiegać wygodnie w zaciszu sypialni.

Mając do dyspozycji toaletkę, nie musisz martwić się, że któryś z domowników zajmie łazienkę i przez to nie zdążysz przygotować się do wyjścia. Większość modeli ma szufladę i obszerny blat, zapewniając tym samym przestrzeń do przechowywania kosmetyków i akcesoriów.

Gdzie najlepiej postawić toaletkę?

Ten praktyczny mebel ustaw w pobliżu okna, dzięki czemu wykorzystasz naturalne światło słoneczne. Najlepiej, aby toaletka stała bokiem lub tyłem do okna. Wybierz miejsce bezpośrednio sąsiadujące z gniazdkiem elektrycznym – przyda się ono do podpięcia lampki doświetlającej lustro, suszarki, lokówki czy prostownicy do włosów. Pamiętaj o zapewnieniu przestrzeni również na krzesło i zrezygnuj z ustawiania toaletki blisko drzwi, żeby uniknąć potrącania czy przeszkadzania Ci przez pozostałych domowników.

sypialnia-projekt-wnetrza

Czym kierować się podczas wyboru toaletki?

Chcąc mieć pewność, że toaletka będzie idealna i posłuży Ci przez długi czas, zwracaj uwagę na kilka kluczowych kwestii – wśród nich istotna jest wysokość, powierzchnia blatu, wielkość lustra, obecność szuflady, a także materiał wykonania. Jako projektant wnętrz polecam zwłaszcza modele drewniane, które pięknie komponują się w aranżacjach modern classic. Może to być zarówno jasne, jak i ciemne drewno, bielone lub pomalowane na dowolny kolor pasujący do reszty wystroju.

Pomogę Ci zaaranżować wnętrze z toaletką!

Jeśli planujesz zaprosić do swojej sypialni lub innego pomieszczenia toaletkę, z chęcią Ci w tym pomogę. Moją specjalnością jest aranżacja wnętrz, działam na terenie Warszawy, ale też na Śląsku. Cennik znajdziesz na mojej stronie internetowej. Tam też zamieściłam moje portfolio, więc zachęcam do zapoznania z dotychczasowymi realizacjami. Wystroje modern classic – choć mają określone wytyczne i cechują się konkretną charakterystyką – dają bogate możliwości eksperymentowania i pozwalają na wyeksponowanie potencjału każdego wnętrza. Skontaktuj się ze mną już dziś, a wspólnie odmienimy Twoje mieszkanie!