Z usług pracowni projektowych korzysta obecnie coraz więcej osób. Jedni szukają projektanta już na etapie budowy domu czy wyboru mieszkania, inni zaraz po odbiorze kluczy. Dobry architekt wnętrz inspiruje, doradza, jest wsparciem przy realizacji projektu. Słowem – pozwoli Ci uniknąć wielu pułapek, które czyhają podczas projektowania na własną rękę. Dlaczego warto zdecydować się na współpracę? Odpowiadam poniżej!

Architekt wnętrz – niezbędna pomoc podczas aranżacji

Niefunkcjonalna przestrzeń, źle zoptymalizowany budżet, opóźniony harmonogram prac wykończeniowych – to zaledwie kilka możliwych konsekwencji samodzielnego projektowania domu. Pomoc projektanta bardzo się przydaje bez względu na to, czy planujesz aranżację od zera, kapitalny remont, czy jedynie drobny lifting mieszkania. Oto 3 powody, dla których warto postawić na współpracę z architektem wnętrz!

Doświadczenie i profesjonalizm

Pomysł, poczucie estetyki, znajomość konkretnych zasad, jakimi rządzi się przestrzeń, praktyczna wiedza o materiałach – to wszystko ma znaczenie przy projektowaniu. Jednak tym, co liczy się najbardziej, jest doświadczenie. Dobry projektant wie, na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę, aby aranżacja była spójna, a także funkcjonalna.

Współpraca z architektem wnętrz może wyglądać bardzo różnie. Jedni zamawiają sam projekt, a wykonaniem zajmują się we własnym zakresie, inni decydują się jeszcze na nadzór autorski. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, zawsze otrzymujesz:

  • wizualizacje 3D wszystkich pomieszczeń objętych realizacją,
  • profesjonalne rysunki i dokumentację techniczną dla wykonawców,
  • szczegółowy kosztorys wraz z listą zakupów oraz adresami sklepów.

W przypadku aranżacji „pod klucz” odpadają Ci dodatkowo kwestie logistyczne związane z wykonaniem projektu. O tym, jak dokładnie wygląda współpraca przy projektowaniu mieszkania, opowiadam w tym artykule.

architekt wnętrz

Projektant wnętrz – kreatywność i nieszablonowe podejście do tematu

Kameralna kawalerka? Poddasze ze skosami? Nietypowy układ domu? Żaden problem! Dobry architekt wnętrz widzi potencjał w każdej przestrzeni oraz stworzy dla Ciebie indywidualnie dopasowany projekt. Zastanawiasz się, które rozwiązania sprawdzą się w Twoim mieszkaniu, a czego lepiej unikać? Z pomocą projektanta łatwiej jest dostrzec różne możliwości aranżacyjne oraz wybrać wariant, który będzie strzałem w dziesiątkę.

Masz w głowie konkretną wizję, lecz potrzebujesz profesjonalnego wsparcia przy jej realizacji? Tym bardziej postaw na „szyty na miarę” koncept! Znajdzie się tutaj miejsce na kreatywne rozwiązania – wyburzenie ścianek działowych albo ich dostawienie, meble na wymiar, niestandardowe użycie elementów wyposażenia. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz potencjał nieruchomości i cały dostępny metraż.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Bo projektowanie oraz aranżacja wnętrza mieszkania lub domu wymagają dobrej organizacji, jak również dużej dyspozycyjności czasowej. Pewne aspekty trzeba dograć do końca już na etapie koncepcji. Co więcej, jedna nietrafiona decyzja czasami pociąga za sobą kolejne. Pomoc projektanta okazuje się więc bezcenna. Unikniesz dzięki temu niepotrzebnych wydatków, a niekiedy także konieczności późniejszych remontów.

Doświadczony architekt wnętrz jest ogromnym wsparciem w wielu sytuacjach – zarówno na etapie tworzenia projektu, jak i jego realizacji. Pomoże Ci zoptymalizować budżet, podpowie, na czym spokojnie możesz zaoszczędzić, a w co lepiej zainwestować trochę więcej. W przypadku aranżacji „pod klucz” dodatkowo dopilnuje wszystkiego za Ciebie. Zamówienia potrzebnych materiałów, szukanie kompetentnych fachowców, umawianie terminów, pilnowanie harmonogramu – tym już zajmie się projektant. Nie musisz wtedy być non stop pod telefonem ani pojawiać się w miejscu inwestycji. Do tego masz pewność, że prace przebiegną sprawnie, czyli bez opóźnień, przestojów, a ponadto większych kosztów.

Postaw na ekspertów w branży!

Urządzanie mieszkania na własną rękę bywa przyczyną frustracji i niepotrzebnych wydatków. Współpraca z projektantem to inwestycja, która Ci się opłaci. Zyskujesz dopracowany projekt wnętrza – taki, jak chcesz, a oprócz tego czas, pieniądze, spokój. Potrzebujesz pomocy przy projektowaniu? Zapraszam Cię do mojej pracowni w Katowicach. Skontaktuj się ze mną i umów spotkanie!