Planujesz zmienić wystrój swojego mieszkania w najbliższym czasie? A może masz zupełnie nowe mieszkanie i chcesz stworzyć dla niego projekt gwarantujący nie tylko wygodę korzystania z przestrzeni, ale także dopasowanie do aktualnych trendów mody? Zaprezentujemy 4 najciekawsze trendy w aranżacji wnętrz na rok 2018, które być może będą dla Ciebie inspiracją. Sprawdzam!

Zrywamy z nudnymi, zupełnie pomijanymi sufitami

Rok 2018 wyraźnie rysuje się jako okres, w którym następuje pełne zerwanie z kolorystyczną harmonią w mieszkaniach. Projekty coraz częściej zakładają łączenie kolorów ciepłych z zimnymi, a jednocześnie coraz większą uwagę zwraca się obecnie na sufity mieszkań. Dobry projektant może wykorzystać modę na nieoczywiste połączenia barw, tworząc tym samym sufit odcinający się od reszty pomieszczenia i zwyczajnie rzucający się w oczy, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Białe ściany, nieco ciemniejsze meble w pokoju i żółty sufit z białym żyrandolem? Dlaczego nie! Taki wystrój wnętrza nabiera swojego niepowtarzalnego uroku.

Łazienka już nie musi być salonem

Przyglądając się współczesnej architekturze wnętrz, można bardzo łatwo zauważyć wyraźne odchodzenie od stylu łazienki nawiązującym do domowych salonów. Łazienki przez długi czas musiały być przesadnie eleganckie, a co za tym idzie stonowane i często po prostu nudne. Dzisiaj dobry projektant powinien nam zaproponować rozwiązanie bardziej przypominające popularne salony SPA. To dość istotna zmiana w trendach, dzięki której łazienka znów nabiera swojego pierwotnego charakteru, a i jednocześnie aranżowana jest w taki sposób, aby zapewniać nam najwyższy poziom relaksu. W efekcie wnętrza łazienek wypełniają się bardziej pastelowymi barwami, można wykorzystywać drewniane meble i wspaniałe motywy roślinne.

projektowanie używając ipada

Betonowe meble w odwrocie

W 2018 roku obserwujemy również wyraźne odejście od betonowych mebli, które w ostatnim czasie biły rekordy popularności. Beton architektoniczny wciąż będzie modny, ale następuje jego wyraźna miniaturyzacja. Obserwujemy powrót do bardziej klasycznych materiałów meblowych, przy jednoczesnym wypełnianiu mieszkań dodatkami z betonu architektonicznego. Małe pojemniczki na przybory biurowe z betonu, drobne dodatki na półki, elementy ozdobne na podłodze i tym podobne rzeczy będą królowały w 2018 roku w wystroju wnętrz.

Mnóstwo światła, szkła oraz luster

Spore pole do popisu w 2018 roku będą mieli z pewnością miłośnicy optycznego powiększania wnętrz, ludzie kochający naturalne światło i poszukujący efektywnych sposobów na jak najlepsze oświetlenie mieszkania po zmroku. Dekoratorzy wyraźnie idą dzisiaj w stronę wypełniania mieszkań lustrami, szklanymi meblami i pastelowymi barwami, które zarówno w dziennym, jak i sztucznym świetle generują uczucie przytulności mieszkania. Trend ten jest szczególnie atrakcyjny w mieszkaniach o mniejszej powierzchni, które powinno się optycznie powiększać.

szara łazienka

Dobry architekt musi dopasować się do mieszkania

Chcielibyśmy jednak podkreślić, że trendy na 2018 roku w architekturze nie mogą stanowić najważniejszego wyznacznika przy podejmowaniu decyzji o aranżowaniu własnego mieszkania. Każdy projekt powinien być przede wszystkim dopasowany do konkretnego miejsca, do rozkładu pomieszczeń, ich wielkości, ekspozycji całego mieszkania oraz do indywidualnych preferencji zamawiającego.
Zaglądając do naszej firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz w Katowicach, można liczyć na takie właśnie wsparcie. Na stronie internetowej dostępny jest nie tylko aktualny cennik, ale także liczne projekty naszego biura, które z pewnością staną się wspaniałą inspiracją do tego, aby stworzyć dom lub mieszkanie własnych marzeń.