Projektowanie łazienek – wszystko na co powinniśmy zwrócić uwagę

1.Układ pomieszczenia

Dobrze dobrany układ funkcjonalny pomieszczenia jest podstawą każdej udanej realizacji. Dlatego sprawą fundamentalną będzie właściwe rozmieszczenie sprzętów. Ograniczeniami z jakimi możemy się spotkać będzie powierzchnia pomieszczenia oraz w przypadku remontu – rozmieszczenie przyłączy. Warto zadbać o to by po otwarciu drzwi naszym oczom ukazał się przyjemny widok zachęcający do wejścia.

2.Wyposażenie łazienki

Na rynku pojawia się coraz więcej nowości i możliwości doboru sprzętów w łazience. Bez względu na to czy urządzamy reprezentacyjny salon kąpielowy czy małą łazienkę w mieszkaniu, ważne by ilość sprzętów była adekwatna do wielkości pomieszczenia. Do małych łazienek świetnie sprawdzą się prysznic, wanny z możliwością zamontowaniu parawanu dla osób chcących również skorzystać z prysznica czy toaleta zintegrowana z bidetem.

3.Materiały

Tu warto się zastosować do zasady Miesa von der Rohe „Less is more” czyli mnie znaczy więcej. Warto zadbać o to by wybrane produkty były możliwie jak najwyższej jakości. Detal zastosujmy w umiarze, czasem warto podkreślić jedną ścianę lub wnękę by nadać wnętrzu charakteru.

 4.Oświetlenie

Tworząc aranżację łazienki warto zadbać o trzy rodzaje oświetlenia. Oświetlenie centralne – ogólne, oświetlenie – precyzyjne zlokalizowane w pobliżu lustra umożliwiające wykonanie czynności pielęgnacyjnych oraz oświetlenie nastrojowe.

5.Elementy dekoracyjne

Kwestię udekorowania łazienki warto rozważyć w kontekście użytych materiałów. Jeśli wcześniej wybraliśmy oszczędne w swojej formie fakturze płytki możemy pokusić się o bardziej designerską lampę, umieścić kwiaty w wazonie lub postawić świece. pamiętajmy, że elementem dekoracyjnym może  być również ciekawy grzejnik lub ręczniki w kontrastowym kolorze.