Jeśli zależy Ci, aby Twoja łazienka, pomimo upływu lat, ciągle wpisywała się w trendy, dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na klasyczną aranżację. Nurt modern classic cechuje się prostotą, funkcjonalnością, więc trafi nawet do osób z wyrafinowanym gustem. To połączenie, które z pewnością sprawdzi się we wnętrzu, również tak intymnym i szczególnym, jakim jest łazienka. Jako doświadczony projektant wnętrz podpowiem Ci, czym charakteryzuje się ten styl oraz jak urządzić przestrzeń, aby zachwycała Cię przez długi czas. Zapraszam do lektury!

Współczesna klasyka, czyli czym jest modern classic?

To niezwykle wdzięczny nurt, który świetnie odnajduje się w niemalże każdym projekcie konkretnego pokoju, czy też całego domu. Co go charakteryzuje? Najczęściej poczucie dużej przestrzeni, a także jasne kolory. Dzięki temu otrzymuje się wnętrze eleganckie, harmonijne, ale również luksusowe i nowoczesne. W takich czterech ścianach, które są przytulne, tym łatwiej o relaks i odpoczynek. Jeśli chodzi o różnorodne detale i ozdobniki mają one prostą formę. Najczęściej stawia się na jeden wyrazisty akcent będący kluczowy w całej aranżacji.

Jeśli uważasz, że przyda Ci się wsparcie w urządzeniu mieszkania, architekt wnętrz z pewnością w sposób optymalny i zgodny z wymaganiami, wprowadzi wybrany przez Ciebie styl do Twojego domu. Teraz przejdziemy do konkretów!

Jak zaaranżować łazienkę w stylu modern classic?

Tworząc projekt łazienki, należy zwrócić niezwykłą uwagę na dbałość o szczegóły, gdyż to one są kluczowe dla sukcesu całej kompozycji. Jeśli zależy Ci, aby pomieszczenie w pełni oddawało klimat nurtu modern classic, postaw na jeden centralny akcent aranżacyjny. Może być to na przykład piękna, zdobiona wanna na eleganckich nóżkach, która będzie przykuwać uwagę i zachwycać od chwili przekroczenia progu łazienki. Nada ona całości szyku i luksusu. Wybierając paletę barw, postaw na te delikatne, stonowane kolory. Bardzo dobrze wygląda tu:

  • biel,
  • błękit,
  • szarość,
  • pudrowy róż,
  • beż.

Raczej unika się mocnej, jaskrawej kolorystyki, a jeśli się pojawi – to wyłącznie w jakimś detalu, który nie przytłoczy i nie zdominuje przestrzeni.

Ważne jest również prawidłowe oświetlenie,  gdyż do łazienki nie zawsze dociera światło dzienne. Dlatego lampy powinny mieć ciepłe żarówki. Warto również, żeby kinkiety występowały parzyście. Wtedy same w sobie będą elegancką ozdobą łazienki podkreślającą jej luksusowy charakter.

Współczesna klasyka – wykonać samodzielnie, czy zatrudnić architekta?

Styl modern classic jest dość trudny w wykonaniu. Połączenie ekskluzywnej klasyki z funkcjonalną nowoczesnością wymaga sporej wiedzy i wyczucia. Należy poświęcić dużo czasu, żeby wybrać odpowiednie materiały i dobrze je ze sobą połączyć. Projektowanie wnętrz w tym nurcie, wymaga zastosowania najwyższej jakości:

  • płytek,
  • podłogi,
  • urządzeń sanitarnych,
  • a także dodatków.

Każdy z powyższych elementów musi składać w elegancką, harmonijną, wręcz symetryczną całość. Wszystkie szczegóły mają tutaj bardzo duże znaczenie. Pamiętaj, że poza wartościami estetycznymi, pomieszczenie przede wszystkim musi być funkcjonalne. Projekt wnętrza, czy też całego mieszkania, wykonany przez profesjonalistę to gwarancja różnych optymalizacji – także finansowych. Remont łazienki, podobnie jak kuchni, przeprowadza się najrzadziej, gdyż wymaga on zwykle największego wkładu finansowego i czasowego. Dlatego też mądrze rozplanuj i zainwestuj środki, gdyż konkretne rozwiązania prawdopodobnie będą Ci towarzyszyć przez kilka, a może nawet kilkanaście kolejnych lat.

Podsumowanie

Zdecydowanie się na łazienkę inspirowaną współczesną klasyk to świetny wybór. Pod warunkiem, że zadbasz o solidnie wykonany remont! Dlatego postaw na najwyższej jakości materiały w najlepszym wydaniu. W modern-classic musi być naprawdę luksusowo!

Jeśli zależy Ci na współpracy z dobrym architektem wnętrz, który pomoże Ci stworzyć wymarzoną przestrzeń, zapraszam do kontaktu (https://www.oliwiadrobnicka.pl/kontakt/). W nurcie modern classic czuję się wyjątkowo dobrze, dlatego też jestem przekonana o sukcesie naszej ewentualnej współpracy!