Szukasz pomysłu na zaaranżowanie sypialni? Jeśli nie znasz się na urządzaniu przestrzeni, warto zaprosić do współpracy projektanta wnętrz. Specjalista pomoże Ci zrealizować pomysł, który masz już w głowie, a niekoniecznie potrafisz go wcielić w życie. Potrzebujesz wsparcia również we wskazaniu stylu, który trafi w Twój gust? Jeśli chcesz, żeby w Twoim domu na stałe zagościła nowoczesność, a nie do końca wiesz, co wpisuje się w trendy, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jak wygląda nowoczesna sypialnia?

Poniżej przytoczę 3 główne nurty, które uważa się za definicje nowoczesności w projektowaniu. Co ważne – są one jednocześnie niezwykle stylowe i przytulne. Z pewnością to odskocznia od powszechnego skandynawskiego hygge, czy też swojskich, rustykalnych klimatów, które widziałeś już niezliczoną ilość razy. Zapraszam więc do poczytania o wizji aktualnych trendów w aranżacji wnętrz, w luksusowym, niekonwencjonalnym i awangardowym wydaniu.

Nurt minimalistyczny

Sypialnia w minimalistycznym stylu bardzo dobrze sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, w których nie ma miejsca na wiele przedmiotów oraz mebli. Oczywiście posiadanie dużej sypialni nie wyklucza zastosowania tej stylistyki. Jednocześnie prostota w doborze form i jednolitych faktur sprawia, że wnętrze takie jest oazą spokoju, w którym będzie Ci łatwiej o komfortowy odpoczynek.

Powściągliwość w dodatkach przekłada się na utrzymanie w sypialni ładu i harmonii, które są podstawą tego nurtu. W myśl zasady mniej znaczy więcej, stawia się tu na jakość, a nie na ilość. Dzięki użyciu jasnych, ciepłych barw te wnętrza nabierają przytulności.

Nurt modern-classic

Połączenie szlachetnej klasyki z nowoczesnością, czyli widoczne są tu zdecydowanie bogatsze formy odbiegające od minimalizmu. W tym stylu stawia się często na jeden centralny punkt będący sercem całej aranżacji. Świetnie sprawdzi się tutaj luksusowe łoże z pięknym zagłówkiem, które zaprasza od samego progu do rozłożenia się na nim i zapomnienia o reszcie świata.

Do takiego klimatu będą pasować zasłony z cięższego, ekskluzywnego materiału, który nie przepuszcza światła. Kolorystyka wnętrza powinna być stonowana, jednak można również sięgać po ciemniejsze akcenty.

Extra luxury

To nurt dla osób, które dobrze czują się wśród stylu glamour. Extra luxury to luksus w czystej formie. Pikowany zagłówek w ekskluzywnym łożu, kryształowe żyrandole, zdobione kinkiety lub lampy, wysokiej jakości sztukateria na ścianach, jasne kolory często łączone ze złotymi lub miedzianymi akcentami – to elementy, które świetnie wpisują się w bogactwo tego stylu. Jeśli zależy Ci, aby wnętrze było idealne, z pewnością warto, aby sypialnię zaprojektował architekt wnętrz. Dzięki temu unikniesz wrażenia kiczu na rzecz prawdziwego szyku i ekstrawagancji niczym z najbogatszych, pałacowych przestrzeni.

Czemu aranżacja sypialni jest aż tak istotna?

Wystrój, kolorystyka i styl, w jakim urządzisz sypialnię, wpływa na jakość Twojego snu. I nie chodzi tutaj tylko o wygodne łóżko, gdyż to jest kwestią oczywistą. Atmosfera, jaka panuje w tym pomieszczeniu, odbija się na to, jak będziesz się czuć przed zaśnięciem i tuż po przebudzeniu. Wydaje się, że to wystarczające argumenty, aby poświęcić tej przestrzeni odpowiednią uwagę!

Projektowanie wnętrz to trudne wyzwanie, w którym warto korzystać z rad i doświadczenia osób zajmujących się tym zawodowo. Poszukując pomysłu na projekt wnętrz, a niekiedy całego mieszkania lub domu, inspiruj się dobrymi rozwiązaniami. Jak je znaleźć? Zapraszam do skontaktowania się ze mną. Z przyjemnością i pasją pomogę w remoncie przestrzeni – zgodnie z Twoim gustem i oczekiwaniami.

Mam nadzieję, że artykuł ten naświetlił Ci już wizję, w jakiej pragniesz urządzić własną sypialnię. Tylko wtedy będzie ona miejscem, w którym zawsze będziesz mógł się zrelaksować i odpocząć!